uab sprana
Naujienos

Lietuvos lazerių asociacijos narė UAB „Sprana“ pasirašė technologinės partnerystės sutartį su „Stamicarbon“, kuri yra viena iš didžiausių pasaulyje technologijų kūrėjų trąšų verslui.

Technologinis bendradarbiavimas apims procesų analizės technologijų (PAT) sprendimų kūrimą azoto pramonei. Bendradarbiaujant Nyderlanduose įsikūrusios karbamido licencijuotojai „Stamicarbon“ ir Lietuvos infraraudonųjų spindulių taikomosios spektroskopijos ekspertams iš „Sprana“, pasaulio azoto trąšų pramonė gali tikėtis inovacijų, kurias siūlo ketvirtoji pramonės revoliucija, ypač karbamido procese, informavo tarptautinė bendrovė.

PAT suteikia galimybę optimizuoti trąšų gamybos procesus naudojant skaitmenizavimą ir procesų stebėjimo metodus realiu laiku. Patobulinimai leis įrenginių operatoriams efektyviausiu ir patikimiausiu būdu optimizuoti gamybos procesą. Pirmieji patobulinimai bus skirti dyzelino priedo (AdBlue) ir karbamido tirpalo procesams. Tikimasi, kad nauji sprendimai leis mažinti energijos vartojimą, CO2 emisijas ir žaliavų poreikį, tai gerins įmonių veiklos rezultatus.

„Labai didžiuojuosi šiuo Spranos pasiekimu, kuris vainikuoja 10-ies metų, visos komandos žvėriškų pastangų ir kantrybės. Kai pasirašai 20 metų ekskliuzyvinę sutartį su azotinės industrijos žaidėju Nr. (kuris atskiruose segmentuose užima iki 50 proc. pasaulinės rinkos), supranti, kad kažką darei TAIP, kad visos pastangos nenuėjo perniek (o abejonių, kaip visiems startuoliams, tikrai buvo daug). Pramuša ir patriotizmas – Lietuva atsiranda PAT [proceso analizės technologijų – LOGIN.LT] vystytojų pasauliniame žemėlapyje, – džiugia žinia socialiniame tinkle „LinkedIn“ pasidalino „Sprana“ vadovas Mindaugas Steponavičius. Jis pasidalijo, kad 10 metų gimtadienį švenčiančios įmonės prietaisai keliauja į JAV, Europos, Persų įlankos bei Rusijos trąšų fabrikus su kilmės nuoroda – „made in Lithuania“.

„Sprana“ veikla apima spektroskopijos taikymą pramoniniams procesams analizuoti.

Šaltinis: DELFI. LOGIN

Nuotraukos autorius: © DELFI / Kiril Čachovskij