Lietuva Taivanis lazeriu centras
Naujienos

Lietuvos lazerių asociacija 2023 m. vasario 20 d. pasirašė ketinimų protokolą su Taivano pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) ir dar dviem šios šalies pramonės asociacijomis dėl bendro lazerių technologijų tyrimų ir plėtros centro vystymo Taivane.

Viliamasi, kad centras bus atidarytas jau rugsėjo mėnesį. Iš viso centro steigėjų – suinteresuotų įmonių yra 12 Lietuvos įmonių, kurios prisidės komponentų ar įrangos teikimu. Ketinimo protokolo pasirašymo metu Taivane taip pat lankosi Ekspla, Light Conversion, Litilit, Workshop of Photonics įmonių atstovai.

G. Račiukaičio teigimu, norą jungtis prie projekto yra pareiškę ir daugiau Lietuvos lazerių ir fotonikos pramonės bendrovių.

„Pradžioje pagrindinis indėlis bus lietuviška įranga: lazerinės staklės, Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) su ITRI bendradarbiaus technologinių žinių mainuose ir naujų procesų kūrime“, – teigia asociacijos vadovas.

Lietuvoje kuriami lazeriai gali būti geidžiama preke – tarp jų ir tokiose šioje šalyje kylančios pramonės šakos kaip biomedicina ar kosmetika.

„Mus domina ne tik lustų pramonė, bet ir visa elektronikos pramonė, kurios Taivane yra labai daug. Taip pat norisi pagal tikrų galutinių pramonės vartotojų poreikius išbandyti lazerinius technologinius procesus, kur lietuviški ultratrumpų impulsų lazeriai turi privalumų“, – svarsto jis.

Anot jo, centras kuriamas orientuojantis į ateities technologijas srityse, kuriose sprendimų dar nėra.

„Čia ir Lietuvos mokslininkų, ir įmonių R&D (Research and development – liet. mokslinių tyrimų ir plėtros) padalinių žinios yra svarbios“, – pabrėžia G. Račiukaitis.

Lazerių asociacijos prezidentas pabrėžia, kad prie šio centro atsiradimo labai prisidėjo ir Paulius Lukauskas, Lietuvos prekybos atstovybės Taivane vadovas.

Ketinimų protokolo pasirašymo akimirkos: