Kristina Ananičienė
Naujienos

Lietuvos lazerių bendruomenėje, vienijančioje virš 50 lazerius ir jų komponentus gaminančių bendrovių, mokslo institucijas ir universitetus, – pokyčiai. Ilgametį asociacijos vadovą – dr. Petrą Balkevičių – vykdomojo direktoriaus pareigose keičia Kristina Ananičienė.

Naująja Lietuvos lazerių asociacijos direktore paskirta Kristina Ananičienė, kuri šiuo metu eina Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) vadovės pareigas.

Užkariaus naujas technologines rinkas

„Lazerių ekosistemoje darbuojuosi jau devinti metai, tad tikiu, jog turimas įdirbis leis sklandžiai įsilieti ir praturtinti asociacijos veiklas. Pagrindinį dėmesį skirsiu aktyviam sektoriaus reprezentavimui tarptautiniu lygmeniu – toliau bus plečiamos veiklos Taivane, Korėjoje ir Amerikoje. Taip pat svarbus yra sektoriaus stiprinimas Lietuvoje, visuomenės švietimas bei specialistų ruošimas“, – teigia naujoji Asociacijos direktorė.

Anot dr. Gedimino Račiukaičio, Lietuvos lazerių asociacijos prezidento, pasaulinė rinka, kurioje konkuruojame, yra labai dinamiška ir greitai kintanti.

„Asociacijoje išaugo ir sustiprėjo daug naujų įmonių, kurios siekia aktyvios asociacijos veiklos, ypač pasaulyje. Bendradarbiavimo saitai su dr. P. Balkevičiumi nenutrūksta, jis ir toliau darbuosis asociacijoje. Pasitelksime tiek jo išmintį ir santūrumą, tiek Kristinos jaunatvišką veržlumą. Tai bus kelrodis, kuris ne tik padės užkariauti naujas technologines rinkas, bet ir parodys, su kokiais produktais žengti pirmyn bei kaip spręsti specialistų stygių – darbo užteks visiems“, – sako p. Račiukaitis.

Dr. Petras Balkevičius Lietuvos lazerių asociacijoje (LLA) darbuojasi nuo 2009 m., ketverius metus jis užėmė projektų vadovo pareigas, o nuo 2013 m.  tapo asociacijos vykdomuoju direktoriumi.

Lazeriai – vienas stipriausių pramonės sektorių

Lazeriai jau kelis dešimtmečius išlieka viena žinomiausių Lietuvos mokslo ir aukštųjų technologijų pramonės sričių. Fotonikos ir lazerinių technologijų poreikis pramonėje, moksle ir medicinoje auga ir stiprėja visame pasaulyje.

Šalies lazerininkai pasaulyje ypač konkurencingi ir stiprūs optinių komponentų bei ultratrumpųjų impulsų lazerių technologijų srityje. Lietuvos lazerių gamintojai šioje rinkoje lygiuojasi ir dažnai lenkia Prancūzijos, Vokietijos ir JAV tiekėjus.

Lietuvos lazerių įmonės taip pat kuria unikalius optinius prietaisus, kurie dažnai neturi konkurentų pasaulyje.

Lazerių sektoriuje Lietuvoje dirba apie 1500 žmonių, asociacijos narių metinė apyvarta sudaro apie 200 mln. Eur (2022 m.) ir dvigubėja kas penkeri metai, į užsienio šalis eksportuojama virš 80 proc. šalies lazerininkų pagamintų produktų.

Lietuvos lazerių asociacija įkurta 2004 m.