Naujienos

Vasario 11 d. minima Tarptautinė moterų ir merginų moksle diena. Lietuvos lazerių asociacija prisijungė prie šios dienos minėjimo.

Vyresniųjų klasių moksleiviams, susidomėjusiems STEAM inžinerinėmis specialybėmis, Eglė Krištopavičiūtė iš UAB „EKSPLA“ pasakojo apie karjerą ir pasirinkimą tapti konstruktore – lazerių inžinere. Paskaitos apie lazerius klausė ir nuotolinėje konferencijoje šiemet dalyvavo 1037 mokiniai iš 52 Lietuvos mokyklų.

„Merginos moksle“ – kasmetinė Šiaulių techninės kūrybos centro organizuojama iniciatyva.

Lietuvos lazerių asociacija taip pat pakvietė koleges, dirbančias lazerių industrijoje, į valandos trukmės nuotolinį seminarą asmeninių finansų ir investicijų tema. Seminaru siekiama drąsinti moteris išmaniau rūpintis turimais finansais ir ateities gerove.

Patirtimi ir žiniomis apie investavimą dalinosi INWEST finansų ekspertės Rena Saribekian ir Jekaterina Govina. Seminare apie investavimą dalyvavo beveik 70 dalyvių.

Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena minima nuo 2015 metų.

EUROSTAT duomenimis, Lietuvoje vienas didžiausių procentinių moterų mokslininkių, technologijų sričių specialisčių skaičius Europos Sąjungoje!

Statistika rodo, kad mokslo ir inžinerijos srityse dominuoja vyrai, tačiau situacija Lietuvoje džiugina. Tarp ES regionų didžiausia moterų, dirbančių mokslo ir technologijų srityje, dalis 2021 m. buvo Lietuvoje ir Latvijoje. Net 63 proc. Lietuvos mokslininkų ir inžinierių yra būtent moterys. Palyginimui 2019 m. Lietuvoje šis procentas buvo 51 proc.

Didesnis moterų skaičius mokslo, technologijų ir inžinerijos srityse skatina didesnę įvairovę ir talentų pritraukimą įmonėse bei visos šalies konkurencingumą.

Dar kartą sveikiname koleges!