Lazerinių technologijų sektorius yra vienas stipriausių Lietuvos pramonės sektorių. Nuo fundamentinių tyrimų pradžios prieš daugiau nei 50 metų jis išaugo į savarankišką ekosistemą.
Lietuva yra lazerinių technologijų plėtros priešakyje nuo septintojo dešimtmečio pabaigos. Lietuvos mokslininkai pradėjo tyrinėti lazerinių technologijų potencialą, įžiebdami novatorišką dvasią, prisidėjusią prie pasaulinės lazerinių technologijų pažangos. Nuo tada šalis įsitvirtino kaip garsus lazerių tyrimų ir gamybos centras, pelnęs „lazerių tautos“ titulą tarptautinėje fotonikos scenoje.
Šiandien šis sektorius gali pasigirti tvirta ir dinamiška ekosistema, kurią sudaro aukštos kvalifikacijos specialistai, pažangiausios mokslinių tyrimų institucijos ir stipri verslo bendruomenė. Lietuvos lazerių įmonės garsėja savo išskirtine kokybe ir tikslumu, siūlydamos individualius sprendimus, kurie aptarnauja įvairias pramonės šakas – nuo medicinos iki gamybos. Nuolatinės šalies ir verslo investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą užtikrino, kad Lietuvos lazeriai išliktų technologijų priešakyje ir taptų nacionalinio pasididžiavimo simboliu bei reikšmingu indėliu į šalies ekonomiką.
Lietuvos lazerių sektorius iš tiesų išsiskiria bendradarbiavimo dvasia. Glausta mokslininkų, inžinierių ir verslininkų bendruomenė dalijasi žiniomis ir skatina naujoves. Eksportuojama net 90% produkcijos į daugiau nei 90 šalių, todėl lietuviškos lazerių technologijos yra naudojamos pažangiausiose mokslo ir pramonės srityse visame pasaulyje. Nepaprastas istorinio išradingumo ir šiuolaikinės kompetencijos derinys daro Lietuvos lazerius ryškiu mokslo pažangos pavyzdžiu, atspindinčiu šalies ryžtą plėsti savo galimybių ribas.
section-ec37ccd
95 pasaulio universitetai iš TOP 100
naudoja Lietuvoje sukurtas lazerines ir optines technologijas
>90% produkcijos eksportuojama
į 90 šalių, kuriančių ir dirbančių su aukštosiomis technologijomis
Pagrindinės kompetencijos:
Ultratrumpų impulsų lazeriai pramonei
Didelio intensyvumo TW ir PW klasės lazerinės sistemos
Derinamo bangos ilgio lazeriniai prietaisai (OPO, OPA)
Optiniai komponentai ir sistemos
Optomechanika
Optinės dangos
Didelės galios elektronika
Lazerinės technologijos medžiagų mikroapdirbimui
Netiesinė spektroskopija
Optiniai matavimai
Taikimųsritys:
section-330ab6a
Mokslas
Pramonė
Diagnostika ir sveikatos priežiūra
Puslaidininkiai
section-2de37c3
Gynyba
Aplinkos tyrimas
Aviacija ir kosmosas
Optinė komunikacija
Apie sektorių.Leidiniai ir pranešimai:
- 2019 m. Laser technologies in Lithuania. 2019 Atsisiųsti leidinį PDF formatu
- 2017 m. Laser technologies in Lithuania. 2017 Atsisiųsti leidinį PDF formatu
- 2013 m. asociacijos leidinyje „Lazerių technologijos Lietuvoje. Pramonė, mokslas, studijos. 2013“ (lietuvių kalba). Atsisiųsti leidinį PDF formatu.
- 2009 m. asociacijos leidinyje „Lazerių technologijos Lietuvoje. Pramonė, mokslas, studijos. 2009“ (lietuvių kalba). Atsisiųsti leidinį PDF formatu.