Apie lazerių sektorių Lietuvoje

Lazerinių technologijų sektorius yra vienas stipriausių Lietuvos pramonės sektorių. Nuo fundamentinių tyrimų pradžios prieš daugiau nei 50 metų jis išaugo į savarankišką ekosistemą.





I-PHOTONICSOPTOMANOPTONASEKSMA OPTICSALTECHNAADOS-TECHOPTOTEKA3PHOTONBEAMERAROCKER OPTICSSTANDALIGHT CONVERSIONEKSPLAOPTOGAMAQS LASERSINTEGRATED OPTICSQUANTUM LIGHT INSTRUMENTSLITILITAKTYVUS PHOTONICWORKSHOP OF PHOTONICSDIRECT MACHINING CONTROLFEMTIKADIODELAAKONEERVITAL3D TECHNOLOGIESFEMTABEAGLE OPTICSAŠTUONETASLASER FABRICATION TECHNOLOGIESLASER TRIOLIGHT DENSITYEssentOptics EuropeLYNCISLIDARISSPRANAGEOLA DIGITAHOLTIDAPHOTOSANAOPTRONIKAEYEMELIFODASASTROLIGHTLD4BBROLISTERAVILTRACE FOCUSUVIRESOLUVITERAVILNIUS UNIVERSITYLaser Research CenterInstitute of Photonics and NanotechnologyCENTER FOR PHYSICAL SCIENCES AND TECHNOLOGYDepartment of Laser TechnologiesDepartment of OptoelectronicsDepartment of Molecular Compounds PhysicsVYTAUTAS MAGNUS UNIVERSITYDepartment of PhysicsKAUNAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGYFaculty of Mathematics and Natural SciencesInstitute of Materials ScienceResearch Group - Applied Optics and PhotonicsNATIONAL CANCER INSTITUTEBiomedical Physics LaboratoryLaser & Engineering technologies cluster LITEKLaser Micromachining Solutions Cluster Tool'asLaserLT Digital innovation Hub (LaserLT DIH)



Lietuva yra lazerinių technologijų plėtros priešakyje nuo septintojo dešimtmečio pabaigos. Lietuvos mokslininkai pradėjo tyrinėti lazerinių technologijų potencialą, įžiebdami novatorišką dvasią, prisidėjusią prie pasaulinės lazerinių technologijų pažangos. Nuo tada šalis įsitvirtino kaip garsus lazerių tyrimų ir gamybos centras, pelnęs „lazerių tautos“ titulą tarptautinėje fotonikos scenoje.

Šiandien šis sektorius gali pasigirti tvirta ir dinamiška ekosistema, kurią sudaro aukštos kvalifikacijos specialistai, pažangiausios mokslinių tyrimų institucijos ir stipri verslo bendruomenė. Lietuvos lazerių įmonės garsėja savo išskirtine kokybe ir tikslumu, siūlydamos individualius sprendimus, kurie aptarnauja įvairias pramonės šakas – nuo medicinos iki gamybos. Nuolatinės šalies ir verslo investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą užtikrino, kad Lietuvos lazeriai išliktų technologijų priešakyje ir taptų nacionalinio pasididžiavimo simboliu bei reikšmingu indėliu į šalies ekonomiką.

Lietuvos lazerių sektorius iš tiesų išsiskiria bendradarbiavimo dvasia. Glausta mokslininkų, inžinierių ir verslininkų bendruomenė dalijasi žiniomis ir skatina naujoves. Eksportuojama net 90% produkcijos į daugiau nei 90 šalių, todėl lietuviškos lazerių technologijos yra naudojamos pažangiausiose mokslo ir pramonės srityse visame pasaulyje. Nepaprastas istorinio išradingumo ir šiuolaikinės kompetencijos derinys daro Lietuvos lazerius ryškiu mokslo pažangos pavyzdžiu, atspindinčiu šalies ryžtą plėsti savo galimybių ribas.

section-ec37ccd
95 pasaulio universitetai iš TOP 100

naudoja Lietuvoje sukurtas lazerines ir optines technologijas


>90% produkcijos eksportuojama

į 90 šalių, kuriančių ir dirbančių su aukštosiomis technologijomis


 

Pagrindinės kompetencijos:

Ultratrumpų impulsų lazeriai pramonei

Didelio intensyvumo TW ir PW klasės lazerinės sistemos

Derinamo bangos ilgio lazeriniai prietaisai (OPO, OPA)

Optiniai komponentai ir sistemos

Optomechanika

Optinės dangos

Didelės galios elektronika

Lazerinės technologijos medžiagų mikroapdirbimui

Netiesinė spektroskopija

Optiniai matavimai

Taikimųsritys:

section-330ab6a
custom-upload
Mokslas
custom-upload
Pramonė
custom-upload
Diagnostika ir sveikatos priežiūra
custom-upload
Puslaidininkiai
section-2de37c3
custom-upload
Gynyba
custom-upload
Aplinkos tyrimas
custom-upload
Aviacija ir kosmosas
custom-upload
Optinė komunikacija

Apie sektorių.Leidiniai ir pranešimai: